Poradenství

Jak pečovat o nadzemní bazény

Sdílet
O firmě Intex + nejčastější dotazy  

Kam umístit nadzemní bazén

1) Bazén umístěte na absolutně rovnou plochu zbavenou travních drnů.
2) K dosažení vodorovné plochy vždy zeminu pouze odstraňujte, nikdy nepřidávejte.
3) Nestavte bazén na trávě, štěrku, asfaltu nebo jakékoli směsi obsahující naftu.
4) Pod bazén doporučujeme rozložit originální bazénovou podložku, která zabrání poškození 
bazénové fólie (jiné textilie mohou pod bazénem plesnivět).


Zapouštění povrchových bazénů do země

Bazény určené pro povrchovou montáž nedoporučujeme zapouštět ani částečně do země – neumožňuje to povrchová úprava skeletu bazénu. Pokud bude bazén zapuštěn do země, ztrácí zákazník většinou nárok na uplatnění reklamace těch částí bazénu, které byly pod povrchem země.


Poškození fólie

Sada lepení se používá pro opravu bazénové fólie do velikosti poškození 10 cm. Při větším poškození je nutná výměna fólie. Lepení se provádí pod vodou, pokud lepená část bude nad hladinou je třeba místo namočit nebo navlhčit.


Koroze schůdků

Bazénové schůdky se doporučují po koupání vyndat. V opačném případě může voda působit agresivně na povrchovou úpravu schůdků (přílišná měkkost vody) a dochází ke korozi.


Zakrývání nadzemního bazénu

Krycí plachta:

1) Brání průniku dešťové vody, která zhoršuje kvalitu vody v bazénu.
2) Snižuje ztráty vody a bazénové chemie vlivem odpařování.
3) Zabraňuje spadu mechanických nečistot.

Solární plachta:

1) Zvyšuje teplotu bazénové vody.
2) V noci zabraňuje tepelným ztrátám.
3) Zabraňuje spadu mechanických nečistot.
4) Používá se bublinkami dolů.
5) Nelze použít na zimní zakrytí bazénu.


Zazimování bazénu (plechový nadzemní bazén)

1) Nejdříve vypusťte vodu cca 10 cm pod boční průchody.
2) Odmontujte všechny odpojitelné hadice, boční průchody, skimmer, filtrační zařízení a uložte je na suchém místě.
3) Na hladinu rozložte polystyrénové desky, popřípadě prázdné plastové lahve.
4) Po zakrytí krycí plachtou je bazén připraven na zimu.
5) Přípravek Zazimovač neslouží proti zamrznutí vody v bazénu (i po použití tohoto prostředku voda v bazénu zamrzá).


Zazimování bazénu Tampa

Váš bazén může být pohodlně vypuštěn a během zimy skladován na bezpečném místě. V oblastech, kde mrzne hrozí
nebezpečí poškození bazénu ledem. V okamžiku, kdy teploty klesnou pod 0 stupňů Celsia je doporučeno bazén vypustit, rozložit a uskladnit (postupujte dle manuálu).

Odstraňte skimmer (pokud byl součástí sady) a evt. i ostatní příslušenství. Před uskladněním se ujistěte, že veškeré součásti příslušenství jsou čisté a dokonale vysušené. Pokud vlastníte schůdky, uskladněte i je na bezpečné místo. Před uskladněním se ujistěte, že jsou úplně suché. Odmontujte rovněž hadice vedoucí z filtrační pumpy k bazénu. Vypusťte vodu z filtrační pumpy a hadic a vyčistěte je. Vyndejte starou filtrační vložku a zahoďte jí. Připravte si novou náhradní vložku na příští sezónu. Filtrační pumpu a její součásti skladujte doma na suchém a temperovaném místě.

Bazén po vypuštění řádně vysušte. Bazén srolujte, abyste zabránili vzniku přehybů a přesuňte ho na místo uskladnění. Umístěte ho do původního karton. obalu, pokud ho stále máte. Filtrační pumpu, všechny malé součástky, manuál a bazén uschovávejte pohromadě v místnosti s pokojovou teplotou.


Jak moc mám nahustit horní prstenec u bazénu Tampa?

Prstenec nepřehušťujte, ani k jeho nahuštění nepoužívejte kompresor! Prstenec nahustěte tak, aby byl pevný na omak. Nadměrně nahuštěný prstenec může vlivem ohřátí sluncem prasknout nebo může způsobit netěsnost svárů. Dávejte pozor na změny teploty vzduchu! V chladném prostředí ztratí prstenec tlak a vzduch se smrští. Pokud nastane tento případ, NEDOHUŠŤUJTE PRSTENEC. Po opětovném zahřátí by prstenec praskl. V teplém prostředí se vzduch roztahuje. MUSÍTE UPUSTIT část vzduchu, abyste předešli jeho přehuštění vlivem vysoké teploty.


Co může způsobit naklánění bazénu k jedné straně?

Dno bazénu není rozloženo rovně, bez záhybů. Při napouštění vodou musí být vnitřek bazénu rozprostřen rovnoměrně vně nafukovacího prstence. Pokud je vše dle popisu a bazén je stále nakloněn, potom povrch, na kterém bazén stojí není 100% rovný.


Do jaké výšky mohu naplnit bazén vodou?

Ke spodní hraně nafouknutého prstence. Nepřeplňujte bazén nad tuto úroveň. Stěny bazénu by mohly být nestabilní a voda by mohla přetékat v okamžiku, kdy se bude bazén používat. Může dojít k poškození majetku nebo zranění.


Kolik sezón by měl bazén vydržet?

Záleží na používání, údržbě a péči. Odpovědná péče a správné skladování bazénu prodlouží jeho životnost o několik sezón.


Může nadměrné používání chemikálií poničit bazén?

Ano, nadměrné či koncentrované množství chemikálií může způsobit poničení bazénu či zranění uživatele.

Příslušenství k bazénům od E do Z

Další rady
Provoz a údržba bazénu

Údržba a čištění bazénů Údržbu bazénu je nutné provádět průběžně po celou dobu provozu bazénu. Na čištění a údržbu bazénů včetně prostorů jsou kladeny vysoké

Úprava vody během koupací sezóny

Úprava vody během koupací sezónyBěhem celé koupací sezóny je třeba pravidelně kontrolovat pH a hladinu chloru. Čím je voda teplejší tím rychleji chlór ubývá, proto

Jak na zelenou vodu

Voda je zakalená a špinaváZkontrolujte pH a hladinu chloru. Nebojte se přidat více chloru, než obvykle a nechte puštěnou filtraci klidně i několik dní dokud

Navigace